همه کارها در بازوی خداست...

 

 

 

 

 

قانون بوم رنگ ها که می گوید: هر چیزی در طبیعت به خود ما بر می گردد. پس خوب است یک مثال جالب را هم بشنویم. همه ما از ظلم و ستم و سنگدلی فرعون در حق قوم بنی اسرائیل زیاد شنیدیم. می دانیم که فرعون کارهای سنگدلیش را تجربه کرد؟! سنگدلی فرعون، دل خودش را سنگ کرد! و باعث مرگش شد! چه جوری؟!

 

 

" لرد مانیاهان " در انگلستان یک سخنرانی در این باره کرد. او تصاویر حیرت انگیزی از برشهایی را نشان داد، که نتیجه  جراحیهایی بود که هزار سال قبل از میلاد مسیح انجام شده بود! او تصاویری از بقایای واقعی جسمانی فرعون ستمگر را نشان داد که ثابت می کرد، هر دو بطن قلب فرعون از بیماری آتروما رنج می برده! یعنی وضعیتی که در آن نمکهای کلسیمی در دیواره های شریان ها رسوب می کند، و آنها را سخت و انعطاف ناپذیر می کند! نارسایی جریان خون از قلب، باعث از بین رفتن شریان در فرعون شده!  تغییرات ذهنی ملازم با تصلب شرایین پدید آمده، که عبارت بوده از: " نظر تنگی، قیود دست و پا گیر، هراس از دست زدن به کاری خطیر و سنگ دل شدن! " پس سنگدلی فرعون ، دل خودش را هم سنگ کرد!

 

 

نتیجه گیری مهم: پس باور کنیم که اکثربیماریهای جسمی ما حتی سرطان نتیجه ی ا یجاد یک سری افکار منفی در ذهن ماست و راه درمان واقعی آن بیماری، از بین بردن آن فکر منفی است. نفرت و سایر تفکر های منفی ، بر یکایک اندامهای بدن تاثیر می گذارد. اندیشه های اسیدی، در خون تولید اسید می کنند و همه ی این بلا ها برای این به سر ما می آید، که فکر می کنیم جنگ از آن ماست! و خودمان وارد پیکار می شویم و بر آورده شدن آرزو هایمان را به بازوی بلند خدا نمی سپریم!این خودش ممکن است گره ای باشه که مانع تحقق آرزوی ما شده!در کتاب مقدس آمده : "خدای ازلی مسکن توست و در زیر تو، بازوهای جاودانیست و دشمن را از حضور تو اخراج کرده می گوید هلاک کن! "  و در جایی دیگر می گوید:" و دشمنان شخص، اهل خانه ی او می باشند. " یعنی "تفکر منفی" که در ذهن نیمه هشیار خود نقش کرده اید ، همان " دشمن در حضور " است و  اما " بازوهای جاودانی " که این اندیشه های دشمن را تار و مار و هلاک می کند، همان قدرت شکست ناپذیر خداست!

 


 

" اسکاول شین " به شاگردانش تاکید می کرد که تکرار کنید:


"بازوی بلند خدا، انسانها و اوضاع و شرایط را در بر می گیرد تا وضعیت مرا در کف اختیار خود گیرد واز منافع و مصالحم حمایت کند. " تکرار این عبارت، تصویری از بازویی بلند را در ذهن نقش می بندد، که مظهر نیرومندی و حمایت است. با بینش قدرت " بازوی بلند خدا " ، دیگر نه مقاومت می کنید و نه نفرت می ورزید. بلکه آسوده بر جای می مانید تا همه چیز به راه خود برود. از این رو اندیشه های دشمن که در درون خود شما هستند، تار و مار می شوند و در نتیجه اوضاع و شرایط نا مساعد هم ناپدید می شوند.
 
 باید کاری کرد، فرصت کوتاه است و زمان از دست می رود.

 

شکست وجود ندارد. فقط نتیجه کار است که گاهی به دل شما نمی نشیند. آن قدر راه را عوض کنید تا به مقصد خود برسید.

 

به مشکل هایتان بخندید، تا همیشه موضوعی برای خندیدن داشته باشید.

 

 همیشه نسبت به مهر و عشق همراهتان سپاسگزار باشید و حرمت آن را حفظ کنید.

 

 زندگی کابوس نه، که لذّت است. لذّت از دیدار یک درخت، یک نور تابیده شده از سقف آسمان، یک نگاه پرتاب شده به بیرون پنجره. دست به عمل بزنید، همین حالا. دقت کنید، همین حالا.

 

 وارد مسیر فکری جدید شدن خیلی ساده است. به سادگی بالا بردن دست ها و بر هم زدن آن ها و با تمام قوا گفتن: حال من عالیه! به همین سادگی چشم انداز جدیدی را فرا راه ضمیر و جسمتان قرار می دهید.خودتان را باور کنید و از خود توقّع بیشتری داشته باشید.

 

 


بزرگ ترین پشتوانه و دلگرمی یک زن یا مرد این است که همسرش حامی او باشد. ما بیشتر در مورد کسانی صحبت می کنیم که بیشتر در موردشان فکر می کنیم.

 

 


به چیزهای زیادی در زندگی تان فکر کنید که باید به خاطرشان سپاسگزار باشید.

 

لیاقت خود را افزایش دهید. هر کس به اندازه ی ظرفیتی که دارد، از برکات الهی بهره مند می شود 

 


به خودت افتخار کن که برای دیگران منشا خیر و برکت هستی.

 

 

 

 

 

      موفق باشید * امیررضا آرمیون