" باور تأثیر دعا! "

  

باور تأثیـر دعا!

 

مرد پولداری در کابل، در نزدیکی مسجد قلعه فتح الله رستورانی ساخت که در آن موسیقی بود و رقص؛ و به مشتریان مشروب هم سرویس داده می شد!

ملای مسجد هر روز موعظه می کرد و در پایان موعظه اش دعا می کرد تا خداوند صاحب رستوران را به قهر و غضب خود گرفتار کند و بلای آسمانی را بر این رستوران که اخلاق مردم را فاسد می سازد، وارد کند.

یک ماه از فعالیت رستوران نگذشته بود که رعد و برق و طوفان شدید شد و یگانه جایی که خسارت دید، همین رستوران بود که به خاکستر تبدیل گردید!!

ملای مسجد روز بعد با غرور و افتخار، نخست حمد خدا را بجا آورد و بعد خراب شدن آن خانه فساد را به مردم تبریک گفت و اضافه کرد: اگر مومن از ته دل از خداوند چیزی بخواهد، از درگاه خدا ناامید نمی شود.

اما خوشحالی مومنان و ملای مسجد دیر دوام نکرد. صاحب رستوران به محکمه شکایت کرد و از ملای مسجد تاوان خسارت خواست.

ملا و مومنان البته چنین ادعایی را نپذیرفتند!!!

قاضی هر دو طرف را به محکمه خواست و بعد از این که سخنان دو جانب دعوا را شنید، گلو صاف کرد و گفت:


" نمی دانم چه حکمی بکنم! من هر دو طرف را شنیدم. از یک سوئ ملا و مومنانی قرار دارند که به تأثیر دعا و ثنا باور ندارند، از سوی دیگر مرد می فروشی که به تأثیر دعا باور دارد.. . 

  

موفق باشید * امیررضا آرمیون   

 

 

 

/ 5 نظر / 9 بازدید
كچل مو طلايى

من كتاب هاى شما را خيلى دوست دارم تشكر تشكر تشكر تشكر تشكر ممنون ممنون ممنون

فاطمه

سلام .یادمه تو کتاب توتویی جلد3 خوندم نگذار زنجیره ی عشق به تو ختم بشه حالا می خوام همین جمله رو به خودتون بگم نگذارید زنجیره ی داستان های زیبا تون داخل سایت پر طرفدارتون به این داستان اخر ختم بشه من به شدت طرفدار این داستان های شما هستم ولی نمی تونم همه ی کتاب های شما رو بخرم من دانشجو هستم وباید فکر کتاب های دانشگاهم باشم.ممنون[لبخند]

پولاد

سلام واقعا چشام پر اشک شد مرسی ممنون

ناشناس

با سلام و تشکر از کتابای خوبتون!!!!!!!!!! ببخشید کتاب بعدیتون کی می یاد بیرون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[نیشخند]

زهرا

از ته دل دعا می کنم امام زمان ظهور کنه لطفا شما هم از ته دل دعا کنید.مرسی.