" زیبایی واقعی "

 

زیبایی واقعی

 

یک شرکت موفق در زمینه تولید محصولات آرایشی، طی یک اعلان عمومی در یک شهر بزرگ از مردم درخواست کرد تا نامه ای مختصر درباره زیباترین زنی که می شناسند، همراه با عکس آن زن برای آنها بفرستند... در عرض چند هفته، هزاران نامه به شرکت ارسال شد!

 

در بین همه نامه های دریافتی، نامه یک پسر جوان توجه کارکنان را جلب کرد و فورا آن را به دست رئیس شرکت رساندند. آن پسر در نامه اش نوشته بود خانواده آنها از هم پاشیده شده و در محله ای فقیرنشین زندگی می کنند. با تصحیح برخی از کلمات، خلاصه نامه او به شرح زیر است:

 

" زن زیبایی یک خیابان پایین تر از ما زندگی می کند. من هر روز او را ملاقات می کنم. او به من این احساس را می دهد که من مهم ترین پسر دنیا هستم. ما با هم شطرنج بازی می کنیم و او به مشکلات من توجه دارد. او مرا درک می کند و وقتی او را ترک می کنم، همیشه با صدای بلند می گوید که به وجود من افتخار می کند. "

 

آن پسر نامه ا ش را با این مطلب خاتمه داده بود: " این عکس نشان می دهد که او زیباترین زن دنیاست. امیدوارم همسری به این زیبایی داشته باشم. "

 

رئیس شرکت در حالی که تحت تأثیر این نامه قرار گرفته بود، خواست که عکس این زن را ببیند. منشی عکس زنی متبسم و بدون دندان را به دست او داد که سنی از او گذشته بود. موهای خاکستریش را دم اسبی کرده و چین و چروک های صورتش در خطوط چین و چروک های چشمانش محو شده بود.


رئیس شرکت با تبسم گفت: " ما نمی توانیم از این خانم برای تبلیغ استفاده کنیم. او به دنیا نشان می دهد که محصولات ما لزوما ارتباطی با زیبایی ندارند! "

 
------------------------------------------------------------

 برگرفته از جلد اول کتاب " مـن، منــم؟! " (داستانهای کوتاه و شگفت انگیز)


 نشر ذهن آویز
 

 مترجم و گردآور: امیررضا آرمیون

 
www.uru.persianblog.ir

------------------------------------------------------------

/ 26 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
طناز

دمتون جیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــز... عالیه مممنون

ریحانه السادات صفوی

دوست عزیز به من سر بزن دوستدارم ببینم توکی هستی تازه لینکت کدرم امیدوارم تو من لینک کنی[منتظر] [عجله]

32

سلام خسته نباشید بابت کتاب های بسیار بسیار زیباتون خیلی مرسی! کتاب من منم جلد دوم وارد بازار شده؟

مرسده

من شگفت زده شدم ..... وای ممنونم.....چه داستان زیبایی از کجا می تونم کتاب (تو تویی) را بخرم؟ اگه میشناسید آدرس خرید را تو تهران یا کرج بگید لطفا!![لبخند][هیپنوتیزم]

پرنده

من عاشق این داستانم و آرزو میکنم همه ی آدما مث این پسر باشن[گل]

زهرا

سلام! من سه جلد توتویی رو خوندم! داستانهاش واقعا جالبه! میشه بگین این داستانها رو چطور جمع آوری کردین؟

آرش فرهادی

آقای و درود فراوان...واقعا خسته نباشین برای کتابای خیلی زیباتون...تو تویی1.2.3رو خوندم عالی بودن اما تو نمایشگاه چندروزپیش کرمانشاه به یه دلایلی نتونستم کتابای من منم بخرم الان خیلی ناراحتم ودارم در به در دنبالشون میگردم... راستی دانشجوی کاردانی الکترونیک هستم اگه کتابایی که میدونین به دردم میخوره معرفی کنید خیلی ممنون میشم...از درس خوندن ناامید شده بودم ولی با خوندن کتاباتون واینکه چه رشته ای هستین خیلی انگیزه بهم داد میخوام بازم شروع کنم بازم خسته نباشین

آرش فرهادی

آقای آرمیوند درود فراوان...واقعا خسته نباشین برای کتابای خیلی زیباتون...تو تویی1.2.3رو خوندم عالی بودن اما تو نمایشگاه چندروزپیش کرمانشاه به یه دلایلی نتونستم کتابای من منم بخرم الان خیلی ناراحتم ودارم در به در دنبالشون میگردم... راستی دانشجوی کاردانی الکترونیک هستم اگه کتابایی که میدونین به دردم میخوره معرفی کنید خیلی ممنون میشم...از درس خوندن ناامید شده بودم ولی با خوندن کتاباتون واینکه چه رشته ای هستین خیلی انگیزه بهم داد میخوام بازم شروع کنم بازم خسته نباشی

رامينا

من مى خواستم از تون به خاطر كتاب جالب و دوست داشتنى تون تشكر كنم مرسى خسته نباشيد [لبخند]

نازنین

ممنونم ازتون عالیییییییییییییییییه[قلب]